25 Şubat 2018   Ana Sayfa | Favorilerime Ekle | Kullanıcı Girişi    
Ana Sayfa :: Site İçeriği :: Makaleler
Hakikat yolu aramakla bulunmaz. Ama bulanlar ancak arayanlardır.
Beyazıd-ı Bestâmi
   Editör
   Bilgiler
Kur'an-ı Kerim
Ayetler
Hadisler
Makaleler
Şiirler
5 Basamak
3 Arınma
Mevlana
Forum
Hakkımızda
İletişim
İstekleriniz
   Arama

   Namaz Vakitleri
AYLIK
HAFTALIK
GÜNLÜK
   E-Kart
Sevdiklerinize internet üzerinden bir e-kart göndermek ister misiniz ?
   Ziyaretçi Defteri

[Mesaj Yaz] [Mesaj Oku]
Bahri ŞAHİNER
ALLAHIM SENDEN BAŞKA HİÇ BİR ŞEYİ OLMAYAN BEN.....SENDEN BAŞKA HER ŞEYİ OLANLARIN HALİNE ACIRIM (HZ.EBU BEKİR R.A.)
UĞUR ŞİMŞEK
selam : arkadaşlar siteye yeni kayıt oldum ve beğenerek takip ediyorum bu sitede emeği geçen tüm arkadaşlardan Allah razı olsun internette vakit geçirebilecek böle sitelerin olmasıda son derece memnun edici
M.HANİFİ ÖCAL
Efendim rızan hangi noktada ise beni orda bulundur.
SALIHA EVRIN GUL
cevabini bulamadigim sorularim vardi cok uzakta saniyordum.Annem bana demedi kizim bak bu furkan kavusursun gercege babamda demedi kizim bak bu kuran hak kitap derdin olursa oku .sikintin olursa oku , bize kizarsan oku hic demediler bana :( Ama Rabbim dedi OKU .elhamdurillah .ben sizlere sesleniyorum anneler babalar hayatta cocugunuza verebileceginiz en guzel hediye Kurani kerimi sevdirmek ( kimse benim cektigimi ceksin istemiyorum) cocuklariniza kurani ogretin !Allah rizasi icin ogretin . arkadassiz kalmamasi icin ogretin bunalima girmemesi icin ogretin kotuye bulasmamsi icin ogretin ,intihar etmemesi icin ,sevgisiz kalmamasi icin ogretin .OGRETIN ANNE BABALAR OGRETIN :( selam ve dua ile
okan zengin
gönül sayfamıza geldiğimde bir "selam" bırakmayı sevdim de huzur buldum ey güzel gönül dostları..!
okan zengin
gönüldostları..rabbin güzel kulları..dünyanın en tatlı insanları..hoş huylular..razılık güzelleri..! "..ziyarete geldiğinizde birkaç cümle yazın ki hatıralar ve paylaşılan duygularımız çoğalsın.."temennisiyle. sevgilerim..saygılarım ve hürmetlerimle..!
NESLİHAN YILDIRIM
SAYFANIZ ÇOK HARİKA BEYENDİM RABBİM HEP YANINIZDA OLSUN..
ruhullah
selamun aleykum siteniz çok hoş Allah dai etsin.. GİRİŞTE ÇALINAN ARAPÇA Bİ İLAHİ VAR ÇOK GUZEL...SAYFA YÖNETİCİLERİ VEYA ARKADAŞLAIMIZDAN HERHANGİ BİRİ BU İLAHİNİN ADINI BİLİYORSA MAİL ADRESİMDEN BANA ULAŞSIN ALLAH RIZASI İÇİN... Allaha emanet olun.. Kurban oldugum rabbim kerem ve ikram sahibidir. Azim oLan Allah herşeyin en doğrusunu bilir... selam ve dua ilekalın
alaattin BEKTAŞ
YOLLAR VARDIR yollar vardır kıvılcım kazanmaya yollar vardır allahım sana secde eder yollar vardır doğru yola iter yollar vardır küfarra saptırır yollar vardır yollu düzeltir yollar vardır illme ulaştırır yollar vardır sen yeterki öğrenmek iste yollar vardır kırdığın kalbi tamir et yollar vardır sana çamur atarlar yollar vardır tövbe edersin yollar vardır halis kullardan olursun yollar vardır seni kazanmak isterler yollar vardır dolanbaçlı gider yollar vardır bu çağa muhabet ister yollar vardır kalbi titretir yollar vardır acaba yanlışmı yaptım yollar vardır muhasebe yaptırır yollar vardır herkesi buluşturur yollar vardır mecnun eder yollar vardır zikr eder yollar vardır Allah hayr eylesin amin
bedri PATLAR
SİTENİZ ÇOK GÜZEL TEBRİKLER, ALLAH'U TAALA RAZI OLSUN.
   Mail Grubumuz
Mail Grubumuza üye olarak etkinliklerimizden ve yeni ekledigimiz belgelerden daha kolay haberdar olabilirsiniz.

   Web Sayaç
 Bu Sayfa
10 Haziran 2006'dan bu yana
   1864781 sayfa gösterilmiştir.

Şu Anda Sitede
8 Aktif ziyaretci var.

Toplam 17 klasörde 196 geçerli belge var.
   En Çok Okunanlar
   En Son Eklenenler
   Ney Dinletisi
 
:: Makaleler

 

 EY ŞAHİD-İ KERBELA`YA AĞLAYAN...
Yeni bir yıla daha girdik. Hicri 1431 senesi hepimize hayırlar, sağlık ve iyilik getirsin...
Hem Cuma hem Muharrem olunca gün, insan olmanın derin sorumluluğu bir kez daha hissediliyor... Muharremin yaslı on günü içindeyiz. Aşura hatırası, bilince inkılab ediyor... Hz. Hüseynimizin evladı ile birlikte şehit ediliş günlerini, elemle, hicranla hatırlarken, bu kederin, hayatı doğru ve anlamlı yaşamaya dair bir başlangıca dönüşmesi de gerekiyor...
Belgenin devamı »   |  19 Haziran 2017   |   Gösterilme sayısı : 1171

 ALLAH (c.c) DİYOR Kİ !
Kim ahdine vefa eder ve sakınırsa şüphesiz Allah da sakınanları sever. (Al-i İmran Suresi, 76)
Onlar Allah'ın ahdini yerine getirirler ve verdikleri kesin sözü (misakı) bozmazlar. (Ra'd Suresi, 20)
(Bir de) Onlar, kendilerine verilen emanete ve verdikleri ahde (harfiyyen) riayet edenlerdir. (Mearic Suresi, 32)
Belgenin devamı »   |  8 Şubat 2012   |   Gösterilme sayısı : 2900

  ASR SURESİNİ OKUMAK...
Dini çevrelerde yaygın olan bir "sohbet toplantısı ritüeli" vardır. Sohbet toplantısı bittikten sonra "Sahabe Asr suresini okur öyle dağılırdı, Asr suresini okuyup öyle dağılalım inşallah" denir. Ve orada bulunan birisi üç ayetlik Asr suresini okur ve öyle dağılınır.
Bu bana hep Akif'in o ünlü mısralarını hatırlatmıştır:
"İbret olmaz bize, her gün okuruz ezber de Yoksa bir maksat aranmaz mı ayetlerde Lafzı muhkem yalnız anlaşılan Kuran'ın Çünkü kaydında değil hiç birimiz mananın"
Veya Mevdudi'nin Tefhimu'l-Kuran'da verdiği bir örnek vardı, onu hatırlatır: Bir kral tahtında otururken yanındaki adamlarına "Bana bir bardak su getirin" diye emir vermiş. Çevresindekiler hep birlikte "Su getirin, su getirin" diye emri zikir çekerek tekrar etmeye başlamışlar. Güya kralın emrini yerini getiriyorlar!
Belgenin devamı »   |  8 Mayıs 2011   |   Gösterilme sayısı : 3473

 EY ALLAH’IM
İnanıp iman eden “ALLAH” diyebilmeyi nasip ettiğine bile şükreden bizler. Yalnız sana kulluk edip, yalnız senden yardım dileyen, sığınacak bir yer bulamayıp, senden bile yine sana sığınan bizler, sonsuz bağışlarından birini daha istemek üzere el ele, gönül gönül’e, hep birlikte el açarak yine sana geldik.
Ey yüce bağışlayıcı olan Allah’ım, bizler sana gelemesek de biliyoruz ki daima bizimle birlikte ve bize bizden bile yakınsın. İçimizi, dışımızı, özümüzü, sözümüzü, düşüncelerimizi ve gönlümüzü en iyi bilensin. Biliyoruz ki senden hiçbir zaman şer gelmez. Bütün var ettiklerin hayırdır ve var ettiklerinin hayrınadır. Ve yine biliyoruz ki sen hiç kimseye katlanabileceğinden
Belgenin devamı »   |  5 Aralık 2010   |   Gösterilme sayısı : 3254

 ORUÇ; GÜZEL AHLAKA ULAŞTIRMALI
Yüce Allah, "Ey iman edenler, sizden öncekilere yazıldığı gibi, oruç, size de yazıldı (farz kılındı). Umulur ki sakınırsınız. " ayetiyle Allah orucu farz kılar. Oruç Allah ile kulu arasındaki bir ibadettir ve kişinin bu ibadetinin karşılığı ancak Allah katındadır. Oruç ibadetinin müminler için birçok hikmeti vardır. Allah’ın emri üzerine amelde bulunduğu bu ibadet, insanın maneviyatının güçlenmesine vesiledir.
Toplumda zamanla, gerçek İslam inancının ve ibadetlerin anlamı boşaltılmış, şeklen yaşanan bir din gelişmiştir. Dinin temel ibadetleri, bu görüşe sahip kişiler için amacından ve batınından çok zahiri yönüyle önemlidir.
Örneğin bu kişiler için namaz hafif bir spor gibidir; insan vücuduna yararlıdır ve kılındığı zaman vücudun spor gereksinimi karşılanır. Namazın ruhunu boşaltıp, bu yönünü vurgulayan kişiler, ibadetlerin yararlı olduğu konusunda bilimsel kanıtlar ileri sürerler.
Belgenin devamı »   |  27 Ağustos 2010   |   Gösterilme sayısı : 1151

 ALLAH VE ELÇİLERİNE İTAATTE KOŞUL YOKTUR...
Şeytanın en önemli özelliği itaatsiz olmasıdır. Rabbimize karşı gelmiş ve kâfirlerden olmuştur.
“Ve meleklere: "Adem'e secde edin" dedik. İblis hariç (hepsi) secde ettiler. O ise, diretti ve kibirlendi, (böylece) kafirlerden oldu.”
Çok açık bir gerçek var ki şeytan, kendisine secde etmek zorunda bırakıldığı ve cennetten kovulmasına vesile olduğu için insanı sorumlu tutmuş ve bu nedenle insana düşman olmuştur. Kendisinin de gideceğini bildiği cehenneme insanların çoğunu sürüklemek için and içmiş ve Rabbimizden bunun için kıyamete kadar süre istemiştir.
“Demişti ki: "Şu bana karşı yücelttiğine bir bak; andolsun, eğer bana kıyamet gününe kadar süre tanırsan, onun soyunu -pek az dışında- kuşkusuz kendime bağlı kılacağım. Demişti ki: "Git, onlardan kim sana uyarsa, şüphesiz sizin cezanız cehennemdir; eksiksiz bir ceza."
Belgenin devamı »   |  6 Haziran 2010   |   Gösterilme sayısı : 1344

 GAFLET VE NAMAZ
Müminler, Kuran-ı Kerimde Rabbimizin bildirmiş olduğu emir ve yasaklara karşı son derece hassastırlar. Kuran’a iman eden bütün insanların yapmakla mükellef olduğu farz ibadetler vardır. Bu ibadetlerden biri de namazdır. Namaz İslamiyet’in temel direğidir."... namaz, mü`minler üzerinde vakitleri belirlenmiş bir farzdır. " İman sahibi olan her insan, ihlâsı neticesinde, ibadetlerine gösterdiği titizlik ve süreklilikle kendini belli eder. "Onlar, namazlarını da (titizlikle) koruyanlardır. " ayetinden de anlaşıldığı üzere, hiçbir koşul onları, bu ibadetlerini yerine getirmekten alıkoymaz.
“Bir takım insanlar ki, ne ticaret, ne alış-veriş onları Allah`ı zikretmekten, dosdoğru namazı kılmaktan ve zekatı vermekten `tutkuya kaptırıp alıkoymaz`; onlar, kalplerin ve gözlerin inkılaba uğrayacağı (dehşetten allak bullak olacağı) günden korkarlar.”
Belgenin devamı »   |  4 Mayıs 2010   |   Gösterilme sayısı : 1351

 TEVHİD
Dinimiz Tevhid dinidir. Tevhid = Lailaheillallah = Allah tektir-birdir, O’ndan başka ilah yoktur.
Allah’ın ve O’nun sözü Kur’an-ın yanına yardımcı, tamamlayıcı olarak hiç kimseyi, hiçbir sözü, hiçbir kitabı koyamayız. Tevhid inancının karşıtı, şirktir.
Şirk: Allah’a ve Allah`ın sözüne (Kur’an-a) eş, ortak, yardımcı, tamamlayıcı koşmak, aramaktır. Allah’a özgü yetkilerin kullanılmaya çalışılması veya bunları yapanlara itibar edilmesidir.
`Allah kendisine şirk koşulmasını affetmez. Bunun dışında dilediği günahı, dilediği kişiyi bağışlar. ` (Nisa-48) Kur’an-nın anlaşılmasının zor olduğunu veya sadece Kur’an okuyarak dinin anlaşılamayacağını, öğrenilemeyeceğini söyleyenler ile Kur’an`nın detayı, ayrıntıları kapsamadığını, dinin yaşanması-uygulanması konusunda eksikleri olduğunu söyleyenler:
Belgenin devamı »   |  1 Nisan 2010   |   Gösterilme sayısı : 1297

 HÜZNÜM; EKSİK OLAN KULLUĞUMDANDIR…
“Oğulları ona ömrün geçti gitti, hala Yusuf’u dilinden düşürmüyorsun. Vallahi ‘Yusuf’ diye diye kederden eriyeceksin veya büsbütün ölüp gideceksin demişlerdi.”
(Yusuf )
Dertli babalarına Yüzünde her zaman hüzün gözünde her zaman yaş olan kalbinde her zaman inceden inceye sızı olan Mahzun Peygambere böyle demişlerdi. Ama Mahzun Peygamber onlara cevaben der ki. Cevabı benim ta gönlümün derinlerine kadar tesir eder, bana hep rehber olmuştur. Aslında her insanın yapması gereken takınması gereken tavrı sergiledi ve dedi ki.
“(Yakup:) Ben sadece gam ve kederimi Allah'a arz ediyorum. Ve ben sizin bilemeyeceğiniz şeyleri Allah tarafından (vahiy ile) biliyorum, dedi. “
(Yusuf )
Belgenin devamı »   |  1 Şubat 2010   |   Gösterilme sayısı : 1677

 TEBRİZ`Lİ ŞEMS`DEN 40 KURALI...
Her badireden ve tecrübeden sonra, hiçbir kitapta yazılı olmayan, sadece can defterime nakşedilmiş kurallara, bir yenisini daha ekledim.
Bunlara bir ad verdim” Gönlü Geniş ve Ruhu Gezgin Sufî Meşreplilerin Kırk Kuralı”
Bu kurallar benim için tabiat kanunları kadar evrensel, onlar kadar temeldir.Bu kuralların 40’ını birden tamama erdirmek uzun senelerimi aldı. Nicelerini silip silip yeniden yazdım. Şimdi artık eklenecek ne bir virgül kaldı ne nokta. Ne bir harf ne yeni kelime. Artık 40 kural da bittiğine göre, ömrü hayatımın son faslındayım.
TEBRİZ’Lİ ŞEMS.
Belgenin devamı »   |  25 Ocak 2010   |   Gösterilme sayısı : 1618
 
 

Microsoft Internet Explorer 5.5 ve üzeri programları ile 1024x768 çözünürlükte izlenmesi tavsiye edilir.
Sayfadaki Tüm Bilgi ve Belgeler Gönül Dostları'na Aittir.
Söz Konusu tüm bu bilgi ve belgelerin ancak kaynak gösterilerek kopyalanması mümkündür.

Bu Sitedeki Tüm Kodlar HYTGNY Tarafından Geliştirilmiştir.